۶۷.۵ درصد از مجوزهای وزارت ارتباطات به شناسه یکتا تبدیل شد

براساس گزارش درگاه ملی مجوزها، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در تبدیل مجوزهای کاغذی به الکترونیکی از سایر دستگاه‌ها پیشی گرفته است و وزارتخانه‌های صمت، کشور و آموزش و پرورش هنوز زیرساخت برای تبدیل مجوزهای کاغذی به الکترونیکی را فراهم نکرده‌اند.

به گزارش اگزیم نیوز، تا امروز(چهارشنبه)مجموعاً ۱۵ هزار و ۵۵۶ فعال اقتصادی، مجوزهایشان را الکترونیکی کرده و شناسه یکتا دریافت کرده اند. از میان این تعداد،۱۳ هزار و ۱۵۶ نفر از اتاق اصناف و هزار و ۱۱۶ نفر از از وزارت ورزش و جوانان شناسه یکتا دریافت کرده‌اند.

با توجه به تعداد صاحبان پروانه کسب و مجوزهای اداره در میان دستگاه ها، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در کارزار تبدیل مجوزهای کاغذی به الکترونیک از سایر دستگاهها پیشی گرفته است.

۶۷.۵ درصد از مجوزهای وزارت ارتباطات به شناسه یکتا تبدیل شد

بر اساس این گزارش، با حکم ماده یک قانون تسهیل صدور مجوزها، همه مجوزهای کاغذی تا پایان سال ۱۴۰۲ باید به مجوز الکترونیکی (شناسه یکتا) تبدیل شوند.

درگاه ملی مجوزها امکان صدور غیرحضوری و رایگان شناسه یکتا برای صاحبان مجوزهای کاغذی را فراهم کرده و از دی‌ماه گذشته، عملیات تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا شروع شده است.

زیرساخت نرم‌افزاری کارزار ملی حذف مجوزهای کاغذی، طی ماه‌های گذشته توسط مراکز فناوری اطلاعات اکثر دستگاه‌های اجرایی عملیاتی شده‌ است، اما وزارتخانه‌های صمت، کشور و آموزش و پرورش هنوز زیرساخت لازم نرم‌افزاری برای اجرای ماده یک قانون تسهیل صدور مجوزها و تبدیل مجوزهای کاغذی به الکترونیکی را فراهم نکرده‌اند.

کد خبر 71447

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =