افزایش ظرفیت تولید و بازده نیروگاه‌های تهران تا پیش از تابستان ۱۴۰۳

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق تهران با بیان اینکه افزایش ظرفیت تولید و بازده نیروگاه‌های تهران تا پیش از تابستان ۱۴۰۳ در دستور کار قرار دارد، گفت: فعالیت‌های تعمیراتی در نیروگاه‌ طرشت به اتمام رسیده و در نیروگاه ری نیز برنامه‌های تعمیراتی براساس برنامه زمان بندی در حال انجام است.

به گزارش روز شنبه اگزیم نیوز از وزارت نیرو، «یعقوب روحی» درباره برنامه شرکت برای افزایش ظرفیت تولید و بازده نیروگاه‌های تحت پوشش افزود: با توجه به قدمت بالای واحدهای نیروگاهی تحت پوشش این شرکت و همچنین ضرورت حفظ و افزایش ظرفیت تولید برق در منطقه تهران، این شرکت با پیگیری‌های به‌عمل آمده از طریق شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی پروژه های نوسازی نیروگاه ری با ظرفیت یک‌هزار مگاوات و نوسازی نیروگاه طرشت به میزان ۶۰ مگاوات را در برنامه اجرا دارد.

وی ادامه‌داد: همچنین فرایند نصب ۲ واحد MGT۴۰ به ظرفیت ۸۰ مگاوات توسط بخش دولتی مجری طرح نیروگاهی و دو واحد گازی GEF۹ به ظرفیت ۲۵۰ مگاوات توسط بخش خصوصی در نیروگاه ری در دست انجام است.

این فعال صنعت برق خاطرنشان‌کرد: درباره افزایش بازده نیروگاه‌ها با توجه به انجام پروژه‌های نوسازی نیروگاه طرشت، راندمان این نیروگاه به ۴۴ درصد و با نوسازی نیروگاه ری راندمان این نیروگاه نیز به ۵۸ درصد افزایش خواهد یافت.

روحی درباره اینکه تعمیرات برنامه‌ریزی شده سال ۱۴۰۲ برای نیروگاه‌های تحت پوشش در چه مرحله ای قرار دارد، گفت: با توجه به پیش بینی های به عمل آمده برای تامین قطعات مورد نیاز واحدهای نیروگاهی به‌منظور تعمیرات برنامه ریزی شده سال جاری، همه فعالیت‌های تعمیرات در نیروگاه‌ طرشت به اتمام رسیده است. همچنین در نیروگاه ری برنامه‌های تعمیراتی بر اساس برنامه زمان بندی ارائه شده توسط شرکت مادر تخصصی برق حرارتی در حال انجام بوده و حداکثر تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید.

وی با اشاره به میزان آمادگی نیروگاه‌های تحت پوشش برای پیک (اوج بار) تابستان سال آینده، افزود: ‌با توجه به عملکرد سنوات گذشته و مجموعه اقدام های انجام شده سال جاری تعمیرات برنامه ریزی شده پروژه های بهینه سازی و غیره امید است، نیروگاه‌ طرشت به آمادگی بالای ۹۹ درصد و نیروگاه ری به آمادگی بالای ۹۸ درصد برسد.

کد خبر 71515

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =