ثبات ارزی و اقتصادی عامل بهره‌وری بنگاه‌های تولیدی است

کارشناس اقتصادی معتقد است: برای رسیدن به وضعیت ایده‌آل بنگاه‌های اقتصادی نیاز به تضمین ثبات اقتصادی و ارزی داریم.

به گزارش روز یکشنبه اگزیم نیوز، علی اکبر لبافی در خصوص اهمیت وجود ثبات ارزی و اقتصادی برای افزایش بهره وری و اطمینان خاطر بنگاه‌های تولیدی به‌منظور افزایش تولید گفت: یکی از موضوعاتی که زمینه ساز بهره وری و تولید بیشتر در بنگاه‌های اقتصادی است، وجود آرامش و ثبات اقتصادی و به تبع آن ارزی است، هرچند این دو موضوع چنان در هم تنیده اند که آن‌ها را در اقتصاد ایران نمی‌توان از هم جدا کرد.

وی در این باره خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه یکی از مهمترین شاخص‌های توسعه بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی کار کردن در یک فضای شفاف اقتصادی و ثابت ماندن قیمت‌ها بخصوص در حوزه ارز است، تلاش‌های بانک مرکزی برای تحقق این موضوع مهم بسیار ارزشمند است.

این کارشناس اقتصاد مقاومتی یادآور شد: به تعبیر دیگر در شرایط شفاف و ثابت نگه داشتن شاخص‌های اقتصادی، بنگاه‌های اقتصادی می‌توانند در قالب قراردادها چه آن‌هایی که قرارداد داخلی دارند و چه آن‌هایی که در حوزه صادراتی کار می‌کنند، به شکل تضمینی تری کار و تولید داشته باشند، چرا که نسبت به ثبات نرخ ارز و به تبع آن ثبات اقتصاد مطمئن هستند، بنابراین به واسطه وجود این شرایط با اطمینان خاطر می‌توانند قراردادهای خود را اجرایی کنند.

لبافی اظهار داشت: وجود ثبات ارزی و اقتصادی یک اصل مهم هم در حفظ وضعیت موجود در بنگاه‌ها و هم در توسعه بنگاه‌ها به شمار می‌رود به این خاطر بر ثبات اقتصادی بسیار تاکید می‌شود، چرا که در صورت ثبات ارزی و اقتصادی دارندگان سرمایه و بنگاه‌های اقتصادی می‌توانند صفر تا صد فعالیت‌های تولیدی خود را اجرایی کنند.

وی در پایان تاکید کرد: یکی از شرایط رسیدن به وضعیت ایده آل برای بنگاه‌های اقتصادی تضمین ثبات اقتصادی و ارزی است که خوشبختانه بانک مرکزی در دوره جدید این موضوع را به شدت در دستور کار قرار داده است.

کد خبر 71527

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =