شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری های صنعتی کشور بهمن ماه ۱۴۰۲

مرکز آمار ایران اعلام کرد: در بهمن ماه ۱۴۰۲‌ تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش گاوداری­های صنعتی نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) به ۴۷.۶ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (۴۵.۸ درصد)، ۱.۸ واحد درصد افزایش داشته‌است.

به گزارش روز چهارشنبه اگزیم نیوز از مرکز آمار ایران؛در بهمن ماه ۱۴۰۲‌ شاخص قیمت تولیدکننده بخش گاوداریهای صنعتی (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۵) برابر با ۱۴۴۰.۴ بوده‌است که نسبت به ماه قبل (تورم ماهانه) ۱.۳ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۴۷.۶ درصد افزایش یافته‌است. همچنین میانگین شاخص دوازده ماه منتهی به ماه جاری نیز نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) ۵۳.۳ درصد افزایش یافته‌است.

کاهش تورم ماهانه

در بهمن ماه ۱۴۰۲‌ تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش گاوداریهای صنعتی نسبت به ماه قبل (تورم ماهانه) به ۱.۳ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (۱.۷ درصد)، ۰.۴ واحد درصد کاهش دارد. در میان اقلام گاوداری صنعتی، کمترین تورم ماهانه مربوط به قلم "شیر" (۰.۱ درصد) و بیشترین آن مربوط به قلم " گاو ماده شیری" (۶.۶ درصد) می‌باشد.

افزایش تورم نقطه به نقطه

در بهمن ماه ۱۴۰۲‌ تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش گاوداریهای صنعتی نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) به ۴۷.۶ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (۴۵.۸ درصد)، ۱.۸ واحد درصد افزایش داشته‌است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات گاوداریهای صنعتی به ازای تولید قلمهای خود در داخل کشور، در بهمن ماه ۱۴۰۲ نسبت به ماه مشابه سال قبل ۴۷.۶ درصد افزایش دارد. در بین اقلام گاوداری‌های صنعتی، کمترین تورم نقطه به نقطه مربوط به قلم "شیر" (۲۳.۱ درصد) و بیشترین آن مربوط به قلم "گاو تلیسه" (۱۴۶.۳ درصد) می‌باشد.

کاهش تورم سالانه

در بهمن ماه ۱۴۰۲، تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداریهای صنعتی در داخل کشور در دوازد ماه منتهی به این ماه نسبت به دوره مشابه در سال قبل به ۵۳.۳ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۵۵.۶ درصد)، ۲.۳ واحد درصد کاهش نشان میدهد. در ماه مورد بررسی، در میان اقلام گاوداریهای صنعتی در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به قلم " شیر" (۲۷.۵ درصد) و بیشترین آن مربوط به " گوساله نر زیر چهار ماه" (۱۴۰.۵ درصد) می‌باشد.

کد خبر 72985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =