مداخلات هوشمندانه در بازار ارز تهران و دبی/ ریزش دلار آزاد ادامه خواهد داشت

عضو اتاق بازرگانی تهران معتقد است: سیاست‌های بانک مرکزی و مداخلات هوشمندانه در بازار ارز تهران و دبی در مدیریت تنش‌ها خوب ارزیابی می‌شود.

به گزارش اگزیم نیوز علیرضا عباسی روز دوشنبه با تاکید بر اینکه نمایش اقتدار نظامی ایران با عملیات وعده صادق باعث شد که درگیری، تاثیر آنچنانی بر افزایش نرخ ارز نداشته باشد و حتی روند نرخ به‌عکس پیش‌بینی‌ها نزولی شود، گفت: عوامل سیاسی و روابط بین الملل به خصوص در حوزه تنش‌های سیاسی و امنیتی تاثیر روانی زیادی بر بازارهای مالی دارد.
این کارشناس بازار ارز افزود: خوشبختانه فضای پر تنش هفته‌های اخیر با مدیریت خوبی که هم از لحاظ دیپلماتیک و هم از لحاظ اقتصادی و ارزی در ایران صورت گرفت موجب شد تا بازار ارز به خوبی مدیریت شود.
وی اضافه کرد: جامعه ایرانی یک جامعه هوشمند است که در طول تاریخ بارها تنش‌ها و چالش‌های زیادی را تجربه کرده و از این رو موقتی بودن این چالش‌ها را عمیقا درک می‌کند، در نتیجه کشور از یک ثبات و پایداری نسبی در حوزه روابط بین‌المللی و همچنین ثبات نسبی بازار برخوردار است. البته در این بین سیاست‌های بانک مرکزی و مداخلات هوشمندانه در بازار ارز تهران و دبی برای مدیریت تنش‌ها خوب ارزیابی می‌شود.
عباسی تاکید کرد: بانک مرکزی با پرهیز از سیاست‌های ناگهانی و تصمیمات آنی و ادامه دادن به روند سیاست‌گذاری در حوزه ثبات بخشی به بازارهای مالی و پولی موجب شده است که در چنین مواقعی از ورود هیجانی مردم به بازار ارز جلوگیری شود که قابل تقدیر است.
این کارشناس ارزی در پایان تاکید کرد: چنین تنش‌های بزرگ امنیتی می‌توانست بازار ارز را دچار نوسانات بسیار بزرگی کند، اما شاهد بودیم که این بازار با نوسانات بسیار کوچک مواجه شد، این موضوع نشان از این دارد که بانک مرکزی از یک عقلانیت و بلوغ در سیستم اقتصادی کشور برخوردار است و امیدواریم روند کاهشی قیمت ارز در بازار آزاد همچنان ادامه پیدا کند.

کد خبر 73292

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =