۳۵ همت تسهیلات ودیعه مسکن به متقاضیان پرداخت شد

مدیرکل دفتر پایش طرح‌های نهضت ملی مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه از ابتدای قانون جهش تولید مسکن، بانک‌ها به ۴۵۳ هزار و ۶۸۵ متقاضی تسهیلات ودیعه مسکن پرداخت کرده‌اند، این رقم را که از محل اعتبارات نهضت ملی مسکن پرداخت شده معادل ۳۵ همت برشمرد.

به گزارش روز چهارشنبه اگزیم نیوز از وزارت راه و شهرسازی، "سیداحمد خادمیان" با اشاره به اینکه تاکنون از سوی بانک‌ها تسهیلات ودیعه مسکن به ۴۵۳ هزار و ۶۸۵ متقاضی پرداخت شده است، خواستار تسریع در روند ارائه تسهیلات ودیعه مسکن در سال جاری توسط بانک‌ها شد.

مدیرکل دفتر پایش طرح‌های نهضت ملی مسکن وزارت راه و شهرسازی توضیح داد: از ابتدای قانون جهش تولید مسکن به تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ تاکنون یک میلیون و ۷۰۸ هزار و ۹۰۱ متقاضی تسهیلات ودیعه مسکن در سامانه tem.mrud.ir نام‌نویسی کردند که از این میزان یک میلیون و ۵۱۹ هزار و ۵۱ نفر حائز شرایط شناخته شدند و از این میزان نیز یک میلیون و ۷۰ هزار و ۵۰۵ نفر به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات معرفی شدند.

خادمیان با بیان اینکه بانک‌ها تاکنون با ۴۵۳ هزار و ۶۸۵ متقاضی قرارداد امضا کرده و تسهیلات ودیعه مسکن را پرداخت کردند، رقم تسهیلات پرداخت شده توسط بانک‌ها را برای تسهیلات ودیعه مسکن از ابتدای قانون جهش تولید مسکن تاکنون از محل اعتبارات نهضت ملی مسکن معادل ۳۵ هزار میلیارد تومان عنوان کرد.

وی در مقایسه‌ای روند نام‌نویسی، پالایش و همچنین معرفی واجدان شرایط برای دریافت وام به بانک‌ها را تشریح کرد و گفت: رقم ثبت‌نامی‌ها برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن در ابتدای فروردین امسال یک میلیون و ۵۲۴ هزار و ۱۸۶ نفر بوده که در همان تاریخ یک میلیون و ۳۵۳ هزار و ۹۶ نفر حائز شرایط شناخته شده و ۹۴۸ هزار و ۸۵۶ نفر به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات معرفی شدند. رقم قرارداد منعقد شده برای پرداخت تسهیلات در آن تاریخ معادل ۴۲۸ هزار و ۱۵۹ نفر بود که انتظار می‌رود تا با توجه به نزدیک شدن به فصل نقل و انتقالات و افزایش میزان متقاضیان و نیاز متقاضیان به دریافت تسهیلات ودیعه مسکن، بانک‌ها نسبت به پرداخت این تسهیلات اهتمام بیشتری داشته باشند.

مدیرکل دفتر پایش طرح‌های مسکن وزارت راه و شهرسازی یادآور شد: از ابتدای قانون جهش تولید مسکن از محل اعتبارات نهضت ملی مسکن معادل ۳۵ هزار میلیاردتومان تسهیلات ودیعه مسکن پرداخت شد که تاکنون از همین محل تسهیلات پرداخت شده برخی از متقاضیان در حال پرداخت تسهیلات هستند و برخی نیز وام‌ها را تسویه کرده‌اند.

کد خبر 73706

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =