۴۷ همت نهاده مدت دار در سامانه بازارگاه عرضه شده است

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور از ورود کشتی‌های نهاده‌های دامی در سال جاری خبر داد و گفت: ۴۷ همت نهاده مدت دار در سامانه بازارگاه عرضه شده است.

به گزارش روز دوشنبه اگزیم نیوز از شرکت پشتیبانی امور دام کشور، حسین شیرزاد افزود: در راستای استمرار تولید ، حمایت از تولید کنندگان ،تنظیم بازار و تامین پایدار وکافی نهاد ه های دامی، جلوگیری از التهاب احتمالی بازارو افزایش بی رویه قیمت کالاهای نهایی (گوشت قرمز ،گوشت مرغ و تخم مرغ خوراکی )و جبران کسری بازار نهاده ها از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون مقدار ۱ میلیون و ۸۳۵ هزار تن ذرت دامی،۱ میلیون و۱۷۹ هزارتن جو دامی و ۱۲۲ هزار تن کنجاله سویا بصورت مدت دار در سامانه بازارگاه توسط شرکت پشتیبانی امور دام عرضه گردیده است .

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور اظهارداشت: از این میزان ۱ میلیون و ۵۱۴ هزار تن ذرت ،۹۲۷ هزار تن جو و ۱۰۲ هزار تن کنجاله سویا در سامانه بازار گاه از سوی تولید کنندگان خریداری شده است .

وی با بیان اینکه ارزش ریالی نهاده های مدت دار عرضه شده بیش از ۴۷ همت است تصریح کرد: تاکنون بیش از ۳۰ همت از این میزان وصول و مابقی نیز در سررسید وصول خواهد شد.

شیرزاد افزود: کل مطالبات سر رسید شده وصول نشده کمتر از یک درصد از حجم کل مطالبات بابت توزیع نهاده های مدت دار می باشد .

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: این امر موجب آرامش در بازار نهاده های دامی، افزایش تولید و تثبیت قیمت ها در بازار محصولات پروتئینی شده است.

وی ادامه داد: در سالجاری سه کشتی به میزان ۱۷۴ هزار تن کنجاله سویا در مسیر حمل و ۲ کشتی دیگر به میزان ۱۲۵ هزار تن کنجاله سویا در مرحله بارگیری از کشور مبداء می باشد، همچنین ۶ کشتی نیز به میزان ۳۶۸ هزار تن در انتظار تخلیه و ۳ کشتی دیگر نیز حامل کنجاله سویا در بندر امام خمینی (ره) به میزان ۱۹۳ هزار تن در حال تخلیه و بار گیری می شود.

شیرزاد افزود: چهار کشتی به میزان ۲۸۶ هزار تن ذرت دامی در بندر امام (ره) در انتظار تخلیه و ۶ کشتی به میزان ۲۹۳ هزار تن در بندر مذکور در حال بارگیری به استانهای کشور می باشند. همچنین ۵۵ هزار تن ذرت دامی در بنادر شمالی در حال بارگیری و حمل به استانهای کشور و ۱ کشتی به میزان ۷۳ هزار تن در بندر شهید بهشتی چابهار در حال حمل به سایر استان ها است.

کد خبر 74079

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =