مدیر عامل توانیر: پاداش‌ معرفی مراکز غیرمجاز رمز ارز افزایش قابل توجهی یافته است

مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)اعلام کرد: پاداش شناسایی و معرفی تولیدکنندگان غیرمجاز رمز ارز در کشور افزایش قابل توجه یافت.

به گزارش روز یکشنبه اگزیم نیوز از شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران ( توانیر)، مصطفی رجبی مشهدی افزود: شناسایی و معرفی متخلفان مراکز غیر مجاز تولید رمز ارز از سوی اشخاص حقیقی، حقوقی و دستگاه های امنیتی و انتظامی مشمول دریافت پاداش و حق کشف است و این امر از ۲۲ اردیبهشت امسال اجرایی شده است.

وی ضمن هشدار به عوامل مراکز غیرمجاز ادامه داد: پاداش معرفی مراکز استخراج غیرمجاز در دو مرحله پرداخت می شود و اشخاص حقیقی یا حقوقی می توانند نسبت به اعلام موارد مشکوک در سایت توانیر به آدرس www.tavanir.org.ir و در بخش ثبت گزارش رمز ارز غیر مجاز اقدام کنند.

مدیرعامل توانیر با اشاره به افزایش ۲ برابری سقف پاداش کشف ماینر غیر مجاز در دستگاه های دولتی ادامه داد: مرحله نخست پاداش ها شامل اعطای یک میلیون تومان به ازای معرفی هر دستگاه ماینر غیر مجاز است که تا سقف ۲۵ میلیون تومان بابت معرفی مراکز غیر مجاز خصوصی و تا سقف ۵۰ میلیون تومان برای معرفی ماینرهای غیر مجاز در مراکز دولتی و غیر دولتی که از بودجه عمومی استفاده می کنند، در نظر گرفته شده و طی ۱۵ روز کاری به عامل شناسایی کننده پرداخت می شود.

رجبی مشهدی محاسبه بخش دوم پاداش ها را متناسب با مدت و میزان استفاده غیر مجاز از انرژی برق در مراکز غیر مجاز رمز ارز عنوان کرد: بیش از یک سوم این بخش از پاداش ها طی مدت ۴۰ روز به عامل شناسایی کننده و الباقی به مجریان و ضابطان قضایی ذی ربط پرداخت می شود.

وی خاطرنشان کرد: پیش از ابلاغ ویرایش جدید، سقف پاداش بابت معرفی مراکز غیر مجاز رمز ارز ۱۰ میلیون تومان بود که فقط بر اساس مدت زمان و میزان انرژی مصرفی غیر مجاز محاسبه و پرداخت می شد و پاداش ها با ضریب ۱.۵ درصد بهای هر کیلوواتساعت برق مصرفی محاسبه می شد که هم اکنون این ضریب به ۳ درصد افزایش یافته و علاوه بر پاداش مربوط به تعداد ماینرهای کشف شده، پرداخت می شود.

مدیرعامل توانیر حفظ محرمانگی و هویت گزارشگران مراکز غیر مجاز را از الزام های مورد تاکید در این دستورالعمل عنوان کرد و گفت: معرفی ماینرهای غیر مجاز علاوه بر جلوگیری از سوء استفاده و هدر رفت انرژی از وارد آمدن آسیب به تجهیزات شبکه برق و لوازم برقی مشترکان جلوگیری می کند و نقش به سزایی در جلوگیری از خاموشی و تامین برق مطمئن و پایدار مصرف کنندگان به ویژه در شرایط پرباری شبکه دارد.

پیشتر مدیرعامل شرکت توانیر گفته بود ماینرهای مجاز می توانند از ساعت ۲ نیمه شب تا ۷ صبح فعالیت داشته باشند و با مراکز غیرمجاز هم برخورد های شدید صورت می گیرد.

کد خبر 74173

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =