مجلس دهم، در مسیر خصوصی سازی و آزادسازی اقتصادی حرکت کند

احرامیان: طرح بانکداری بدون ربا بصورت شتابزاده مورد بررسی قرار گرفت و از آخرین اقدامات مجلس نهم بود که بدون بررسی های لازم صورت می گرفت

دیروز، آخرین روز کاری مجلس نهم بود. مجلسی که به قول بهادر احرامیان، عملکرد اقتصادی اش مورد انتقاد کنشگران عرصه اقتصاد است. سید بهادر احرامیان عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران در گفت و گو با وب سایت خبری اتاق تهران در ارزیابی عملکرد مجلس نهم گفت: بسیاری از تصمیمات اقتصادی مجلس نهم، به اندازه مورد انتظار ناشی از کار کارشناسی نبود. در مورد مصوباتی مجلس می توانست همکاری بهتری با دولت داشته باشد اما اینطور نبود. امیدواریم مجلس جدید با عقلانیت بیشتری برای اقتصاد تصمیم بگیرد و در کنار دولت باشد.

احرامیان با اشاره به بررسی شتابزده طرح عملیات بانکداری بدون ربا در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح بانکداری بدون ربا بصورت شتابزاده مورد بررسی قرار گرفت و از آخرین اقدامات مجلس نهم بود که بدون بررسی های لازم صورت می گرفت. گذشته از این، قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار را داشتیم که به تصویب رسید اما پیگیری های لازم برای اجرایی شدن آن از سوی قوه مقننه انجام نشد.

مدیرعامل شرکت فولاد یزد درباره اولویت های مجلس جدید گفت: بدون تردید موضوعات اقتصادی در اولویت مجلس دهم است. به هر صورت بحث رکود موضوع اول ماست و مجلس جدید باید بیشتر به آن بپردازد. بحث تک نرخی کردن ارز، خروج غیرتورمی از رکود و بهبود فضای کسب و کار و حذف دستورالعمل های مخل این فضا از مسائلی است که مجلس جدید باید با تامل بیشتری به آن بپردازد.

عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران گفت: صنایعی مثل فولاد و معدن از بخش های زیرساختی کشور هستند که تحت تاثیر سیاست های اقتصاد کلان دچار مشکلاتی خواهند شد و گذشته از این، کاهش جهانی قیمت ها بر آن ها اثر گذار است. امیدوارم مجلس جدید با تلاش برای بهبود فضای کسب و کار و کاهش دخالت های بی از حد دولت در اقتصاد، به بهبود وضعیت اقتصادی در کلیه صنایع از جمله معدن و فولاد کمک کند و آزادسازی اقتصاد و خصوصی سازی را به عنوان دو فرایند مهم در مصوبات اقتصادی در نظر بگیرد.

کد خبر 9802

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =