بررسی مجدد احیای وزارت بازرگانی

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره احتمال احیای دوباره وزارت بازرگانی در دولت دوازدهم گفت: برخی مسئولان در حال بررسی کارشناسی هستند که آیا ادغام وزارت صنعت و معدن با بازرگانی درست بوده است یا خیر

مجتبی خسروتاج درباره احیای دوباره وزارت بازرگانی در  دولت دوازدهم اظهار کرد: تجربه‌های ادغام وزارت صنعت و معدن با بازرگانی و واگذاری سیاست‌های تجاری بخش کشاورزی در قالب قانون انتزاع (تمرکز وظایف بخش کشاورزی) در وزارت جهاد کشاورزی را تا به امروز شاهد بوده‌ایم.

 وی افزود: با تجربه دو ساله تولید، تجارت و تنظیم بازار محصولات کشاورزی ( در وزارت جهاد کشاورزی) باید در نظر داشت که این مهم  چقدر موفقیت‌آمیز بوده است؛ آیا وزارتخانه‌های تولیدی که بخش تولید را در اختیار دارند، قبول مسئولیت‌های تجاری برای آنها مفید است یا خیر؟  وی تصریح کرد: بنده اگر به‌جای دولت قبل بودم، قبل از ادغام وزارتخانه ها، ابتدا کار آنها را سبک می‌کردم و باید در نظر داشت که این ادغام کمی زود صورت گرفت.

 خسروتاج اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب دردیداری با اعضای دولت اشاره داشتند که برای من روشن نیست این ادغام به چه دلیل صورت گرفته است. رئیس سازمان توسعه تجارت یادآور شد: بعد از فرمایشات رهبر معظم انقلاب، برخی مسئولان در حال بررسی کارشناسی هستند که آیا ادغام وزارت صنعت و معدن با بازرگانی درست بوده است یا خیر و ما نیز باید اجازه دهیم که در چهارچوب کارشناسی خود حرکت کند.

 وی در پایان صحبت‌های خود گفت: هنوز به جمع‌بندی لازم برای احیای دوباره وزارت بازرگانی نرسیده‌ایم.

بنابراین گزارش شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور در اواخر بهمن سال گذشته نیزدر خصوص اینکه آیا قصد تفکیک بخش‌های مختلف وزارت صنعت، معدن و تجارت در دستور کار دولت است یا تغییراتی در قانون انتزاع صورت خواهد گرفت، گفت: رئیس جمهور برای رسیدگی به این موضوع به بخشهای مختلف ماموریت داده است تا روابط موازی با یکدیگر تنظیم شود. برخی از فعالیت‌ها که به دلیل سنگینی یکدیگر را تحت ‌الشعاع قرار می‌دهد باید به صورت مستقل به آنها توجه شود.

 

منبع: تسنیم

کد خبر 20284

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =