دخالت‌های نهاد ناظر در فضای کسب و کار بیمه به حداقل خواهد رسید

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه مأموریت اصلی نهاد ناظر ضنعت بیمه، نظارت بر عملکرد و ارائه راهکارهای توسعه ای و همچنین استیفای حقوق بیمه گران و بیمه گذاران است، افزود: با افزایش نظارت موثر، دخالت های نهاد ناظر در فضای کسب و کار بیمه به حداقل خواهد رسید.

به گزارش روز چهارشنبه اگزیم‌نیوز از روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، مجید بهزادپور در جمع مدیران ارشد صنعت بیمه، افزود: با وجود افزایش پرداخت خسارت ها و تسهیل عملیات بیمه گری در سال های اخیر هنوز تمامی ظرفیت های صنعت بیمه فعال نشده است.

رییس شورای عالی بیمه با تأکید بر ضرورت نقش آفرینی پررنگ تر صنعت بیمه در اقتصاد ملی، تصریح کرد: در دهه پیش رو با ارزیابی صحیح از فضای اقتصادی و تمرکز بر بحث آینده پژوهی، شرایط مساعدتری برای صنعت بیمه رقم خواهد خورد.

وی افق آینده اقتصادی را روشن تر از گذشته دانست و اظهار داشت: بهبود وضعیت تجارت و بازار کسب و کار در گرو توسعه صنایع مکمل نظیر بیمه است و باید در ایفای این مأموریت حساس بیش از پیش تلاش کنیم.

رئیس شورای عالی بیمه، موفقیت شرکت های بیمه را نتیجه تحلیل درست شرایط اقتصادی توصیف کرد.

رئیس کل بیمه مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود از حذف ارز ترجیحی به عنوان یک فرصت تازه برای صنعت بیمه یاد کرد و افزود: شکاف اقتصادی در کشور تهدیدی است که می تواند با برنامه ریزی صحیح به فرصت تبدیل شود که توسعه بیمه های زندگی و درمان از مصادیق بارز آن به شمار می رود.

بهزادپور اظهار داشت: برنامه ریزی دقیق در هنگام وقوع بحران های مختلف می تواند به رشد برخی از صنایع منتهی شود که صنعت بیمه نیز در همین راستا برنامه های مؤثری را طراحی کرده است.

وی صنعت بیمه کشور را در آستانه تحولی بنیادین توصیف کرد و گفت: با تکیه بر تعهد و تخصص سرمایه های انسانی، ظرفیت ها و منابع موجود و همچنین پیش بینی صحیح بزنگاه‌های اقتصادی می توان به عبور از شرایط پیچیده امیدوار بود.

رئیس کل بیمه مرکزی با تأکید بر اهمیت حضور نیروهای با انگیزه و جذب سرمایه انسانی کارآمد در صنعت بیمه خاطرنشان کرد: امسال سال برنامه محوری دولت سیزدهم است و صنعت بیمه در راستای سیاست کلی دولت گام بر می دارد.

وی افزود: مبنای عملکرد ما سند تحول دولت است که با هماهنگی تمامی ارکان صنعت بیمه و نهادهای مرتبط با جدیت دنبال خواهد شد.

بهزاد پور در پایان بر ضرورت تعامل صنعت بیمه با دولت برای حل مشکلات ساختاری با بهره گیری از ظرفیت های بیمه های بازرگانی تأکید کرد و ریل گذاری هوشمندانه برای صنعت بیمه را یک ضرورت آشکار دانست.

شایان ذکر است که دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران، مدیران عامل شرکت های بیمه و اعضای هیات عامل نهاد ناظر در این نشست که به میزبانی شرکت بیمه اتکایی ایرانیان برپا شده بود، حضور داشتند.

کد خبر 52693

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =