وزیر نیرو: تمهیدات لازم جهت توزیع و مصرف آب در پی کم بارشی‌ها اتخاذ شده است

وزیر نیرو با اشاره به پیش‌بینی سناریوهای مختلف در تنظیم برنامه‌های سالانه مصرف آب و برق گفت: میزان بارش‌ها در ۲۸ استان از شرایط عادی و نرمال کمتر است لذا تمهیدات لازم جهت مقابله با این وضعیت اتخاذ و پیش‌بینی شده است.

به گزارش روز چهارشنبه اگزیم نیوز از وزارت نیرو، «علی‌اکبر محرابیان» در حاشیه جشنواره ارزیابی روابط عمومی‌های صنعت آب و برق با اشاره به پیش‌بینی سناریوهای مختلف در تنظیم برنامه‌های سالانه مصرف آب و برق، افزود: اکنون میزان بارش‌ها در ۲۸ استان از شرایط عادی و نرمال کمتر بوده و فقط در سه استان کشور تا حدودی شاهد بارندگی‌ها نرمال و مطلوب هستیم.

اهمیت مدیریت توزیع و مصرف آب و برق
وی با تاکید بر اهمیت پیش‌بینی تمهیدات لازم برای مدیریت مصرف آب در سراسر کشور، افزود: مدیریت توزیع و مصرف در بخش آب و برق از جمله مهم‌ترین تدابیر و اقدام ها است؛ در همین راستا پیشبرد پروژه‌هایی نیز برنامه‌ریزی شده است که اجرای آنها این اطمینان را حاصل می‌کند تا شرایط موجود را به خوبی مدیریت کنیم؛ البته لازم است اعتبارات مورد نیاز برای تحقق این تدابیر تخصیص یابد.

محرابیان با بیان آنکه دولت و مجلس شورای اسلامی حمایت‌های لازم را صورت می‌دهند که جای قدردانی دارد، خواستار تعامل و همکاری مردم برای مدیریت این شرایط شد و گفت: در تابستان دو سال اخیر با ناترازی‌هایی در عرضه و تقاضای برق مواجه بودیم اما با همکاری مطلوب مردم موفق شدیم بدون کوچکترین مشکلی و نیز بدون خاموشی از پیک تابستان با موفقیت عبور کنیم.
وزیر نیرو در ادامه بر لزوم تکمیل به موقع پروژه‌های حیاتی و مهم صنعت آب و برق و نیز تداوم مشارکت و همیاری مردم کشور تاکید کرد.
وی در پاسخ به پرسشی درباره فرآیند تعمیرات و تامین سوخت نیروگاه‌ها در نیمه دوم سال، ضمن قدردانی از وزارت نفت برای تامین سوخت مورد نیاز نیروگاه‌های کشور، افزود: بیش از ۹۳ درصد سوخت نیروگاه‌های کشور گاز طبیعی بوده است.
ثبت رشد ۲۰ درصد تامین برق صنایع در دی امسال
وزیر نیرو با بیان اینکه تامین سوخت بیشتر نیروگاه‌ها با افزایش تولید برق همراه شده است، خاطرنشان کرد: در دی ماه امسال میزان تامین برق صنایع ۲۰ درصد رشد را به ثبت رساند و در همین راستا در صنایع انرژی‌بر از جمله فولاد و سیمان تامین و توزیع انرژی بیش از ۲۹ درصد افزایش یافت که به معنای رشد تولید در این صنایع است.
محرابیان ضمن ابراز امیداوری بر ارتقای هم‌افزایی برای حداقل رساندن ناترازی‌ها افزود: امید است در کنار پیشبرد این اقدام ها ضمن تزریق انرژی بیشتر به صنایع و بخش تولید کشور، برق بیشتری را برای مصارف خانگی همانند سال‌های گذشته تولید کنیم.

کد خبر 71013

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =