سیر صعودی تولید کالاهای اساسی در سال ۱۴۰۰

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه امسال سیر تولید محصولات زراعی روند صعودی داشته است گفت: برای سال آینده تولید شکر، پنبه، جو و گیاهان علوفه‌ای افزایش خواهد یافت.

به گزارش روز دوشنبه اگزیم نیوز از وزارت جهاد کشاورزی، «جواد وفابخش»اظهارداشت: در حوزه محصولات استراتژیک در سال‌های گذشته با سرکوب قیمتی محصولات اساسی رو به رو بودیم اما امسال سیر تولید روند صعودی داشته و برای سال آینده افزایش تولید شکر، پنبه، جو و گیاهان علوفه‌ای را خواهیم داشت.

معاون امور زراعی وزارت جهاد کشاورزی افزود: طبق گزارش های رسیده از استان‌های شرقی، در این استان‌ها شاهد زمستان خشک و گرم هستیم که امیدواریم با تمهیدات وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو این استان‌ها از چالش موجود عبور کنند.

وفابخش گفت: در صورت بارندگی با پراکندگی مناسب در فروردین و اردیبهشت ماه، مزارع غلات از شرایط خوبی برخوردار خواهند شد.

وی درباره یارانه بذر افزود: امسال اعتبارات خوبی برای یارانه بذر تخصیص داده شد و تمام مطالبات یارانه بذر سال ۹۸ به اتمام رسید و حواله بخشی از یارانه سال ۹۹ هم به استان‌ها ارسال شد.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی درخصوص شبکه مراقبت ایام تعطیل افزود: باید شبکه مراقبت ایام تعطیل به منظور نظارت میدانی تشکیل شود تا مانند هر سال مشکلی در تولید وجود نداشته باشد.

وزارت جهاد کشاورزی به منظور تامین نیاز کشور و حمایت از تولیدکنندگان، امسال حمایت از تولید بذر را در دستور کار خود قرار داده است.

کد خبر 41438

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =