تخصیص سهام عدالت به ۳میلیون نفر از جاماندگان در مرحله اول

رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی گفت: براساس بند الف تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ اختصاص سهام عدالت به جاماندگان در سال جاری باید اتفاق بیفتد.

به گزارش روز سه شنبه اگزیم‌نیوز، حسین قربانزاده رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به بند الف تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ گفت: مطابق این بند از بودجه سال جاری دولت موظف است تا پایان سال ۱۴۰۱ از محل سهام باقی‌مانده خود در شرکت‌ها نسبت به واگذاری سهام عدالت به افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی و همچنین کلیه افراد واجد شرایط اقدام کند.

رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی افزود: براساس این بند از بودجه سال جاری می‌بایست اختصاص سهام عدالت به جاماندگان اتفاق بیفتد که در این زمینه اقدامات مفصلی انجام شده است و براساس منابع موجود در حال کارشناسی در خصوص جزئیاتی از جمله نوع و میزان سهام تخصیصی به افراد مشمول هستیم، ضمن اینکه باید در خصوص روش و نحوه انتقال سهام به این دسته افراد نیز تصمیمات درستی اتخاذ شود.

وی اضافه کرد: در خصوص مشمولان جدید باید این اطمینان را داشته باشیم که براساس مشخصات ثبت‌شده و راستی‌آزمایی‌های صورت‌گرفته در سامانه‌های کمیته امداد و بهزیستی سهام عدالت به افراد مورد نیاز تخصیص یابد.

قربانزاده همچنین با اشاره به عزم و اراده دولت نسبت به تخصیص سهام عدالت جدید به جاماندگان گفت: تلاش می‌کنیم در مرحله نخست به افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی سهام عدالت اختصاص دهیم.

لازم به ذکر است در این نشست نمایندگان سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) و سایر مراجع ذی‌صلاح، به ارائه نظر و آمار در خصوص میزان جاماندگان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی پرداختند که بر اساس آخرین آمار، در زمان حاضر تعداد ۱۳۳۷۸۷۵ نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و تعداد ۲۰۲۵۸۲۵ نفر مددجویان سازمان بهزیستی، جمعاً به‌تعداد ۳۳۶۳۷۰۰ نفر، به‌عنوان افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی مذکور فاقد سهام عدالت هستند.

کد خبر 53408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =